Reklam

Reklam

Softonic incelemesi

Dokunma optimize edilmiş elektronik tablo programının hala devam etmesi için uzun bir yolu var

Microsoft'un platformlar arası hizmetlere öncelik vermenin yanı sıra mobil bir ilk şirket olma özelliği ile, kullanıcıları Windows ve Windows Phone üzerinde yazılımları kullanmaya ikna etmeye çalışmak yerine iOS ve Android programlarını sağlamak çok önemli hale geldi.

Bu stratejinin bir parçası olarak şirket iOS için Office uygulamaları ( Word , Excel ve PowerPoint ) ve Android telefonlar için bir Office Mobile paketi sağladı. Artık şirket Android tabletler için Word, Excel ve PowerPoint'in dokunmatik optimize edilmiş bir önizlemesini yayınladı.

Özelliklerde eksik

Google'ın ofis paketinin bir süredir tükendiği göz önüne alındığında, Microsoft, dokunmatik optimize edilmiş üretkenlik paketi pazarında geride kalıyor. Ancak şirket, ekosistemine önceden almış olan birçok kişiden başarı elde etmeyi umuyor.

Şu anda Android tabletler için Excel ( Word ve PowerPoint ile birlikte) sadece 7 "ila 10.1" ekran, 1GB RAM ve çalışan KitKat (4.4.x) veya Lollipop (5.0) ile ARM tabanlı Android tabletler için kullanılabilir . Ancak Microsoft, özellikle Intel destekli tabletlere daha da genişletmek için çalışıyor.

Önizleme sürümünde, bu uygulamaları indirmek için bir Office 365 hesabına sahip olmanıza gerek yoktur ; Bir Microsoft e-posta adresi, bu 'Freemium' sürümüne kaydolmak için yeterlidir. \ n

Beklenmedik bir şekilde, Android tabletler için Excel, masaüstü kardeş sürümü olarak tam özellikli değildir. Aslında, sadece en temel özellikler dahil olmak üzere çok kesilmiş bir sürüm gibi geliyor. Ne yapabilirsin? Metni biçimlendirebilir, tabloları, resimleri, grafikleri ve yorumları ekleyebilirsiniz; ve e-tabloyu görüntüleme şeklinizi değiştirin. En yaygın kullanılan formüller dahil edilirken, Excel'in kullanılmasını daha kolay hale getiren birkaç özellik vardır. Bu, belirli bir formül türünü arama ve üst satır veya sol sütun gibi belirli bir seçimden formül oluşturma yeteneğini içerir.

Ayrıca sayfa düzeni özellikleri, görüntü düzenleme seçenekleri de yoktur ve diğer kaynaklardan veri aktaramaz veya herhangi bir otomatik koşullu biçimlendirme gerçekleştiremezsiniz.

Android tabletler için Excel de işbirliği işlevinin yerine düşer. Bir sayfayı ek olarak e-postayla gönderebilir, ancak bir dokümanın aynı anda birden fazla kullanıcı tarafından düzenlenmesini sağlayamazsınız.

Ancak, olumlu bir notta, OneDrive ve Dropbox hesaplarınızı senkronize edebilir, bu sayede belgeleri açıp bulmanızı ve bulmanızı istediğinizde bulmanızı sağlar. Diğer bulut servislerinin desteği yararlı olacaktır.

Tanıdık şerit arayüzü

Excel'e (Office 2007 ve sonrası) aşina iseniz, şerit arayüzü çok iyi tanınacaktır ve sorunsuz arayüzdeki menüler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Kimi zaman ezici özellikler ve menüler, sadece en önemli olanlarla yoğunlaştırıldı, bu da kullanımı çok daha basit ve anlaşılır kılıyor. Ve ne istediğini bulmak için çok daha hızlı. Örneğin, sık sık masaüstü sürümlerinde donma bölmelerinin nerede olduğunu hatırlamakta zorlanıyorum ancak Android tablet sürümünde çok açık.

Güç kullanıcısıysanız ve hızlıca karmaşık formüller oluşturmak istiyorsanız, Android tabletleri için Excel, bunu yapmak için ideal bir yol değildir; Masaüstü bu açıdan hala kraldır.

Navigasyon yatay ve dikey olarak çok pürüzsüz . Ancak önemli bir problem, klavyenin veri girişi sırasında ekranın büyük bir kısmını oluşturması ve elektronik tablodaki tüm bilgileri görmeyi zorlaştırmasıdır. Bu, Android tabletleri için Excel'i daha büyük ekranlara daha uygun hale getiriyor ya da veri giriyorsa portre görünümü sağlıyor. Dokunma kontrolü hassas değildir, bu da formülleri eklemeye ve düzenlemeye zorlaştırır.

Jüri çıktı

Excel, çok çeşitli işlevler ve kullanıcılar (en temelden çok gelişmiş hesaplamalara kadar) için kullanıldığı için, dokunmatik optimizasyonlu bir sürüm elde etmek her zaman daha zor olacaktır. Android tabletler için Excel kullanıcıları için büyük ölçüde sinir bozucu olabilir, çünkü bazı ortak özellikler eksiktir . Sıradan kullanıcılar için, menülerin tasarımı, özelliklerin masaüstü sürümüne göre çok daha kolay olduğunu ve hiçbir zaman kullanmadığınız karmaşık seçeneklerin dağları tarafından ezilmediğiniz anlamına gelir.

Bunun sadece bir beta sürümü olduğunu ve Microsoft'un genel sürümün kullanıma sunulması ve kullanılabilirlik seçeneklerinin iyileştirilebileceğini unutmayın. Ancak bu, kullanıcıları Google E-Tablolar'dan almayı ve masaüstü ofis kullanıcılarını görmeye devam etmek için yeterli olup olmadığına bakmak için yeterlidir.

Diğer platformlarda da bulunmaktadır

Program diğer dillerde mevcutturMicrosoft Excel: Spreadsheets hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Eğer Microsoft Excel: Spreadsheets denediniz mi? Düşüncelerinizi bırakın siz olun!


Reklam

Uygulamaları Keşfetme

Reklam

Bu yazılımın kullanımı ile ilgili kanunlar ülkeye göre değişebilir. Bu kanunların aksine olması halinde programın kullanımını teşvik etmiyor veya yasaklamıyoruz. Burada sunulan ürünlerden herhangi birine tıklamanız veya herhangi birini satın almanız durumunda, Softonic referans ücreti alabilir.